subskrybuj: Artykuły | Komentarze

5 korzyści wynikających z posiadania konta oszczędnościowego

Masz dość gromadzenia pieniędzy pod poduszką? Planujesz założenie konta oszczędnościowego?

Jeśli chcesz wiedzieć jakie korzyści wynikają z jego posiadania, koniecznie przeczytaj nasze wytyczne. Podpowiemy Ci co zyskasz, podejmując taką decyzję i dlaczego dobre konto oszczędnościowe jest w dzisiejszych czasach niezbędne.

Konto oszczędnościowe – bezpieczeństwo środków

Niezaprzeczalnym walorem rachunku oszczędnościowego jest całkowite bezpieczeństwo zgromadzonych na nim środków. Pozwala to na oszczędzanie bez ryzyka utraty kapitału. W przeciwieństwie do lokaty, środki na koncie oszczędnościowym możesz w każdej chwili wypłacić. Jeśli pojawią się niespodziewane wydatki, z powodzeniem możesz sięgnąć po nie bez utraty odsetek.

Wygoda i łatwy dostęp do kapitału

Nie bez znaczenia jest również łatwość założenia konta oszczędnościowego oraz swobodny dostęp do środków przez Internet lub aplikację mobilną. Takie rozwiązanie z powodzeniem praktykuje Getin Bank, oferują swoim klientom konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem nawet 1,9% w skali roku. Co bardzo ważne, otwarcie i prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne, a kapitalizacja odsetek odbywa się w cyklu miesięcznym. Oznacza to, że wypracowane przez wpłaconą gotówkę odsetki będą dodawane do dostępnych środków co miesiąc.

Możliwość gromadzenia nawet niewielkich kwot

Konto oszczędnościowe daje Ci możliwość wpłacania nawet niewielkich kwot, które podlegają oprocentowaniu. Ich wypłata nie jest równa z utratą wypracowanych odsetek, możesz więc dowolnie obracać zarówno większymi, jak i mniejszymi sumami.

Oszczędności – lepsze mniejsze niż żadne

Wypracowane przez kilka czy kilkanaście miesięcy oszczędności pozwolą Ci sfinansować podróż marzeń, zakup ukochanego modelu auta lub kosztowny remont mieszkania. Choć perspektywa kilkunastu miesięcy wydaje się odległa, jest taką tylko z pozoru. Regularne przelewanie na rachunek oszczędnościowy określonej kwoty pozwoli Ci zadbać o swoje interesy i być przygotowanym na losowe niespodzianki. Jeśli terminowość nie jest Twoją mocną stroną, możesz skorzystać z opcji zlecenia stałego, ustawiając w banku automatyczny przelew określonej kwoty na rachunek oszczędnościowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz musiał pamiętać o cyklicznych operacjach, a za kilka czy kilkanaście miesięcy zgromadzona kwota okaże się dla Ciebie radosną niespodzianką.

Dobry początek wielkiego oszczędzania

Konto oszczędnościowe jest też doskonała propozycją dla osób, które marzą o imponujących zyskach i inwestycjach na wielką skalę. Zwłaszcza na początku drogi, dobry rachunek oszczędnościowy pozwoli Ci wyrobić w sobie nawyk regularnego oszczędzania. Sprawi również, że zapoznasz się z procedurami towarzyszącymi kapitalizacji odsetek, poznasz mechanizmy rządzące produktami finansowymi i zaznajomisz się z podstawową metodologią.