subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Czy wiesz jakie wady ma opłacanie rachunków przez Internet?

Wiele osób, niemalże każdy na świecie, dysponuje dziś własnym kontem internetowym oraz mobilnym do niego dostępem. Co jest tego konsekwencją? To, że niemalże każdy korzysta z bankowości mobilnej w wymiarze przelewów. Z resztą, nie trzeba tego robić z poziomu smartfonu. Niemalże każdy zrobił kiedyś przelew za pośrednictwem komputera. Tymczasem nie zastanawiamy się jakie może mieć wady takie rozwiązanie…

Szukajcie, a znajdziecie

            Myśląc o wadach, postanowiliśmy sprawdzić jak szybko będziemy w stanie przelać pieniądze za pośrednictwem zwykłego przelewu oraz przelewu szybkiego, np. przez przelewy24.pl. Wynik jest oczywisty, jednak chcąc porównywać pójście na pocztę, odczekanie w kolejce (byłyby one jeszcze większe, gdyby każdy tak robił), posłanie pieniędzy drogą staromodną i oczekiwanie na potwierdzenie dojścia… Któż z nas chciałby tak dziś robić? Wynik jest prosty – wady w tym aspekcie nie ma.

No to szukamy dalej

A więc może w kontekście bezpieczeństwa? Znów nic z tego. Dlaczego? Przede wszystkim przez jakość przelewów przez Internet. Stały się one dziś wyjątkowym sposobem na przelewanie pieniędzy, który jest wiele razy bezpieczniejszy niż podróżowanie z gotówką pod pachą do banku lub na pocztę w celu nadania przesyłki pieniężnej. Nie ma w tym nic dziwnego, że nie decydujemy się na to, gdyż po drodze moglibyśmy zrezygnować z wizyty w placówce ze względu na brak środków na koncie. Za to moglibyśmy udać się na najbliższy posterunek policji.

I już znaleźliśmy! A nie…

Więc może wygoda, komfort podróżowania z pieniędzmi na pocztę i wypisywania druczku jest większy? Sami sobie odpowiedzcie. W każdym razie my nie polecamy. Komfortowo jest usiąść w fotelu, kliknąć kilka razy i cieszyć się udaną transakcją. W tym aspekcie przelewy internetowe zwyciężają bezapelacyjnie.

Nie ma co się oszukiwać. Przelewy przez Internet to krok milowy w przekazywaniu sobie pieniędzy i sposób, który wielu złodziejom śni się do dziś. Zwracanie uwagi na bezpieczeństwo, zmniejszenie ryzyka zapadnięcia oraz szybkość i wygoda. W tym aspekcie przelewy online nie mają żadnych wad.