subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Czym charakteryzuje się najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Banki to instytucje, które potrafią zadbać o swoje interesy, ale nie zapominają przy tym o potrzebach swoich klientów. Produktem szczególnie „przyjaznym” dla klientów banków są kredyty konsolidacyjne. To często nie ostatnia a pierwsza deska ratunku w trudnych sytuacjach.

Gdy mamy tylko jeden kredyt, zwykle udaje nam się go spłacać bez większych problemów. Schody mogą się zacząć, gdy zobowiązań wobec banku jest więcej. Nagle okazuje się, że regularne spłacanie rat przerasta nasze możliwości finansowe. Zamiast się załamywać lub zapożyczać u rodziny, lepiej skorzystać z oferty banku, jaką jest kredyt konsolidacyjny.

Tego rodzaju kredyt jest po prostu praktyczny i wygodny – zamiast pamiętać o kilku terminach spłat i dokonywać kilku transakcji, wystarczy tylko jedna. Zajmuje to zdecydowanie mniej czasu i trudniej o jakąś pomyłkę czy niedopatrzenie. Jednak największą zaletą tego typu kredytu jest wysokość rat. Mogą być one nawet o połowę niższe niż w przypadku spłacania kilku mniejszych kredytów. Biorąc kredyt konsolidacyjny mamy też zwykle możliwość wydłużenia terminu spłaty, co również ma niebagatelny wpływ na wysokość rat.

Skonsolidować można każdy rodzaj kredytu – łącznie z hipotecznym, zadłużeniem na karcie kredytowej, a nawet debetem na koncie oszczędnościowym. Jeżeli dokonujemy spłaty online, to zwykle płacimy za każdy przelew – kredyt konsolidacyjny pomaga więc zaoszczędzić i na tym. Kredyt konsolidacyjny warto również wziąć w sytuacji, gdy myślimy o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania finansowego. Dzięki obniżeniu rat zwiększa on bowiem naszą zdolność kredytową.

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, trzeba jednak spełnić niektóre warunki. Jeżeli jednym z konsolidowanych kredytów nie jest kredyt hipoteczny, to banki zwykle żądają, by zabezpieczyć go jakąś hipoteką. Ważna jest również historia kredytowa zaciągającego pożyczkę – kredytu konsolidacyjnego możemy nie otrzymać, jeżeli mieliśmy przerwy w spłacie wcześniejszych zobowiązań.

Z pewnością jest to rozwiązanie godne zainteresowania. Warunki na jakich przyznawane są kredyty konsolidacyjne oferowane przez banki różnią się między sobą. Dlatego warto sprawdzić porównanie kredytów konsolidacyjnych na konta-oszczednosciowe.blogspot.com, by wybrać ten najlepszy.