subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Darmowa pożyczka – czy to możliwe?

Wiele osób poszukujących źródeł zewnętrznego wsparcia finansowego jest zainteresowanych kwestią uzyskania pozabankowej pożyczki na atrakcyjnych warunkach. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji często okazuje się pierwsza pożyczka za darmo – z tego typu promocji skorzystać mogą nowi klienci poszczególnych firm pożyczkowych. Jak to wygląda w praktyce?

getbucks-pieniadze-4Na rynku finansowych usług pozabankowych panuje ogromna konkurencja. Firmy zabiegają o klientów na różne sposoby – jednym z nich są darmowe pożyczki cieszące się bardzo dużą popularnością. Jest to oferta adresowana do klientów, którzy z daną firmą pożyczkową nie mieli wcześniej styczności. Najważniejszą jej cechą jest to, że od pożyczonej sumy nie są naliczane odsetki – konsument oddaje zatem dokładnie tyle, ile pożyczył, ale pod warunkiem, że wywiązał się z postanowień umowy i dokonał spłaty w terminie.

Darmowa pożyczka – co trzeba o niej wiedzieć?

Decydując się na opcję jaką jest pierwsza pożyczka za darmo, warto również pamiętać o kilku innych istotnych kwestiach:

  • tego typu pożyczki mają charakter zobowiązań krótkoterminowych – okres ich spłaty mieści się zwykle w przedziale od 30 do 60 dni,
  • darmowe pożyczki opiewają na nieduże kwoty, przy czym każda firma ma określony limit – przeciętnie można liczyć na uzyskanie od 600 zł do 1600 zł,
  • pożyczoną kwotę należy zwrócić jednorazowo – nie ma raczej opcji rozłożenia jej na raty, aczkolwiek zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z regulaminem promocji,
  • wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firmy pożyczkowe umożliwiają załatwienie wszelakich formalności związanych z uzyskaniem darmowej pożyczki drogą internetową.

Procedury pożyczkowe są w omawianym przypadku uproszczone. Ich podstawę stanowi poprawne wypełnienie wniosku. Następnymi etapami są:

  • weryfikacja danych osobowych podanych przez klienta – np. przelewem bankowym,
  • weryfikacja historii kredytowej klienta w bazie dłużników, np. w ERIF bądź BIG InfoMonitor,
  • wypłata środków na konto klienta – następuje w ciągu kilku godzin od pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Uwaga: ważne!

Aby pierwsza pożyczka za darmo we właściwy sposób spełniła swoją rolę, trzeba mieć na względzie nie tylko opisane powyżej aspekty związane z jej udzieleniem. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest także precyzyjne określenie przez konsumenta jego indywidualnych oczekiwań względem pożyczki. Powinien się on wnikliwie zastanowić nad tym, na jaki cel przeznaczy pieniądze i jakiej konkretnie kwoty potrzebuje. Rozsądek oraz mierzenie własnych sił na zamiary to klucz do sukcesu.

Ponadto zalecane jest skorzystanie z porównywarki pożyczek – to przede wszystkim oszczędność czasu. Porównywarki są bezpłatnymi narzędziami ułatwiającymi szybką analizę kilkunastu czy nawet większej liczby ofert – w oparciu o uzyskane w ten sposób informacje łatwiej jest podjąć trafną decyzję.

Na zakończenie warto wspomnieć o udogodnieniach oferowanych przez firmy pożyczkowe klientom, którzy zdecydowali się na pierwszą pożyczkę. W przypadku kolejnych procedury są jeszcze bardziej uproszczone – np. nie jest wymagany weryfikacyjny przelew.