subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Długi na giełdzie

Tak zwane giełdy długów to wciąż stosunkowa nowość w Polsce. Jednak korzysta z nich coraz więcej ludzi.

Dla jednych sprzedaż długu to dobry sposób na pozbycie się problemu z nierzetelnym dłużnikiem. Inni korzystają na atrakcyjnym cenowo wykupie cudzego zadłużenia, ponieważ to dla nich możliwość zarobku. Zatem windykacja to już nie jedyna opcja na odzyskanie należnych sobie pieniędzy. Teraz można dług wystawić na giełdzie.

Jak działa giełda długów

Po pierwsze jeżeli chodzi o polski rynek, to działa już na nim wiele giełd, umożliwiających odzyskanie długów. Powstawanie coraz to nowszych firm tego rodzaju to dowód, że na takie usługi jest zapotrzebowanie. Giełdę długów najprościej znaleźć w internecie, ponieważ w rzeczywistości wirtualnej działa większość z nich. Wystarczy wpisać odpowiedni adres witryny, zalogować się i już można przeglądać rejestr dłużników. Tym ostatnim nie jest to na rękę, ponieważ każdy może zobaczyć, że mają na koncie niespłacone należności. Niektórzy po umieszczeniu ich danych na takiej stronie, decydują się na spłatę. Zatem dla wielu firm dobra giełda wierzytelności to najlepszy pomysł na to, jak odzyskać dług. Nawet jeżeli dłużnik wciąż nie zwróci pieniędzy, przedsiębiorca ma spore szanse na odsprzedanie długu i zakończenie swojego problemu. To prawda, że nie zawsze uda się odzyskać całą kwotę. Jednak przedłużający się czas oczekiwania na pieniądze oznacza niekiedy dodatkowe straty.

Zarobek na giełdzie

Giełda długów to także miejsce, w którym można znaleźć szansę na dobry zarobek. Wykupując czyjś dług, firma lub osoba prywatna może sporo zyskać. Zwłaszcza jeżeli uda jej się odkupić zadłużenie za atrakcyjną cenę, a następnie odzyskać całą jego wartość od dłużnika. Wyjdzie wówczas na plus i właśnie dlatego giełdy wierzytelności cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Jeżeli ma się czas i wiele cierpliwości, można z wykupywania długów uczynić intratny interes. Trzeba jednak pamiętać, że odzyskiwanie pieniędzy może być procesem wymagającym. Zarówno środków, jak również wiedzy oraz wytrwałości. Na giełdzie długów nie tylko można coś kupić, ale również znaleźć sporo przydatnych informacji. Niektórzy przedsiębiorcy wykorzystują je chociażby od tego, aby sprawdzić ludzi oraz firmy, z którymi zamierzają rozpocząć współpracę. To dobre miejsce, aby przekonać się o wiarygodności oraz rzetelności drugiej strony.