subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Gdzie wykupić OC?

To dość ważne pytanie. I wcale nie takie oczywisty. Miejsc i sposobów na kupno produktu takiego, jak ubezpieczenia komunikacyjne jest wiele. Warto je poznać przed podpisaniem umowy.

Zanim podpiszemy umowę ubezpieczenia, musimy znaleźć firmę i agenta. Jak się do tego zabrać? Najlepiej dobrze wszystko przeanalizować.

biurowiec

Najtańsze? Niekoniecznie

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się najtańsze, nie zawsze jest najlepszym wyborem. Ubezpieczenia komunikacyjne nie są tutaj wyjątkiem. Dlaczego? Ponieważ rzekomo niedrogie oferty to tak naprawdę przynęty, które mają na celu przyciągnąć klientów, którzy następnie nie będą mogli (lub umieli) się wycofać ze współpracy.

Przykład? W reklamie prezentowana jest oferta ubezpieczenia kosztującego kilkadziesiąt procent mniej niż w firmach konkurencyjnych. Tyle tylko, że oferta dotyczy osoby, która ma wszystkie możliwe zniżki. Inni muszą płacić więcej. Często znacznie więcej niż w innych firmach ubezpieczeniowych.

Najszersze – czasem

Inna sprawa, że może się zdarzyć, że agent będzie nam chciał sprzedać jak najszersze ubezpieczenia komunikacyjne. Oprócz tych obowiązkowych, także te od tego czy tamtego, wszystkie podnoszące nieznacznie cenę. I wszystkie prezentowane jako absolutnie niezbędne dla każdego, kto jeździ samochodem.

Problem w tym, że takie ubezpieczenia mogą być potrzebne, ale nie zawsze i nie każdemu. Czasem się przydadzą, innym razem okażą się zbędne. Dlatego przed wyborem firmy oferującej ubezpieczenia komunikacyjne należy wszystko dobrze posprawdzać, porównać i zastanowić się, czego tak naprawdę nam potrzeba.

W salonie sprzedaży – być może

Może też być inaczej. Coraz częściej ubezpieczenia komunikacyjne oferowane są przez salony sprzedające samochody. Zarówno te nowe, jak i używane. To w sumie dość wygodne rozwiązanie. Zamiast jeździć w tę i z powrotem do agenta ubezpieczeniowego po polisę, a potem znowu po wóz do punktu sprzedaży, można po prostu wsiąść i odjechać.

Jest jednak jedno „ale”. Ubezpieczenia komunikacyjne kupowane w ten sposób mogą być nieco droższe. Pytanie, czy w ogóle będzie możliwa rezygnacja z ich zakupu? W przypadku aut na kredyt może być ciężko. A i potrzeba może być niewielka, zważywszy, że różnica w cenie może sięgnąć, na przykład, kilkunastu złotych.

W stacji diagnostycznej – coraz częściej

Sposób na zwiększenie swoich dochodów znaleźli także prowadzący stacje diagnostyczne. Chociaż formalnie nie mogą tego robić, coraz częściej uzależniają odbycie przeglądu od tego, czy klient wykupi od nich ubezpieczenie komunikacyjne.

stacja benzynowa

W tym przypadku trudno mówić o jakiekolwiek atrakcyjnej ofercie. Trzeba jednak przyznać, że proceder ten się rozwija i jest coraz szerzej praktykowany.

Przez internet – także

Coraz szerzej praktykowana jest także sprzedaż, a przynajmniej porównanie ofert, za pośrednictwem internetu. W ten sposób można przynajmniej poznać ceny bez konieczności ruszania się z domu. Czy warto? Zawsze lepiej wiedzieć, niż działać po omacku i na oślep. W ten sposób można oszczędzić i czas i pieniądze.