subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Jak wybrać dobrą kancelarię adwokacką by nie żałować wyboru?

Przyjęło się twierdzić, że dobre rzeczy musza kosztować. To dość rozpowszechniona opinia. Niestety tą, która cieszy się trochę mniejszą popularnością jest, że „dobry specjalista musi kosztować”.

Jednym z tych zawodów, które warte są naszych środków finansowych i na których z pewnością nie warto oszczędzać jest adwokat. Wybierając adwokata, w żadnym wypadku nie powinniśmy kierować się ceną, a jedynie profesjonalizmem i rzetelnością. Korzystając z jego usług, często powierzamy mu swój przyszły los, dlatego musimy mu bezwzględnie zaufać. Zaufanie zazwyczaj buduje się latami, niestety najczęściej nie mamy tyle czasu i decyzje musimy podjąć stosunkowo szybko, bo skutki złego wyboru mogą być opłakane. Wybór dobrego adwokata nie jest sprawą łatwą, jednak istnieje parę wskazówek, które mogą być pomocne.

Kierujmy się konkretami

Decydując się na konkretną kancelarię adwokacką lub adwokata kierujmy się jej renomą. Lepiej wybrać kancelarię, która istnieje na rynku od 20 niż taką, która otworzyła się zeszłej jesieni. Szukając opinii często trafimy do internetu. Pamiętajmy, że również tam działa silnie reklama i niekoniecznie wszystkie one muszą być prawdziwe, Jeśli już musimy posiłkować się tym medium, korzystajmy z forów prawniczych czy opinii na niemoderowanych stronach danej kancelarii. Jeżeli wszystkie opinie są pozytywne, poszukajmy innego źródła.

Popytajmy przyjaciół. Nie ma lepszego wyboru niż ten, który wcześniej ktoś zaufany już przetestował. Wybierajmy kancelarię o określonych specjalizacjach. Jeśli jesteśmy w trakcie rozwodu i potrzebujemy pomocy, szukajmy takich, dla których sprawy rozwodowe czy sprawy alimentacyjne są specjalizacją. Ktoś kto zajmuje się prawem podatkowym być może nam pomorze, ale nie zrobi tego idealnie.

Bez względu na opinię wybierzmy nie tylko adwokata, ale osobę, która będzie się cechować wysoką kulturą osobistą, empatyczną, z duża cierpliwością  i sumiennością. Pamiętajmy, że prawniczy żargon nie należy do szczególnie łatwych, dlatego ważne byśmy byli dobrze rozumiejącymi się partnerami, ze wspólnym celem. W przeciwnym razie, nasza sytuacja może być gorsza niż ta, nim zdecydowaliśmy się na konkretnego adwokata.