subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Jakie cechy mają systemy rynnowe Galeco?

Firma Galeco to prawdziwy mistrz w projektowaniu i produkcji systemów odprowadzania wody deszczowej. Ich głównym produktem sprzedażowym są systemy rynnowe w różnych wariantach. Produkty z różnych materiałów w różnych rozmiarach i kolorach spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców – zarówno właścicieli obiektów, którym szczególnie zależy na estetyce i funkcjonalności, jak i architektów, którzy cenią sobie prostotę konstrukcji. Przyjrzyjmy się przykładowym systemom rynnowym Galeco.

System rynnowy Galeco z PVC

Główne elementy systemu rynnowego Galeco PVC, jak wskazuje nazwa, wykonane są z polichlorku winylu. Tworzywo stosowane przez producenta do produkcji systemu gwarantuje nam wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Elementy nie odbarwiają się, zachowując estetykę na lata. Krawędzie rynien wywinięte są do wewnątrz, dzięki czemu system jest w stanie odprowadzać wodę deszczową nawet podczas bardzo intensywnych opadów. Woda nie przelewa się przez krawędź rynny, co jest bez wątpienia atutem. Systemy Galeco PVC dostępne są w różnych kolorach z palety RAL – miedzianym, ciemnobrązowym, białym, czarnym, jasnopopielatym, grafitowym, ciemnoczerwonym, czy w odcieniu czekoladowego brązu. System zawiera wszystkie elementy potrzebne do skomponowania właściwego orynnowania oraz jego montażu.

Galeco STAL i  STAL 2

Jak mówi nam przedstawiciel hurtowni pokryć dachowych Dachlux z oddziałami w całej Polsce, wśród systemów rynnowych Galeco znajdziemy również kompozycje wykonane z wysokiej jakości stali – to Galeco STAL. Rynny produkowane są ze skandynawskiej stali o wysokiej trwałości, która pokryta jest aż czterema warstwami ochronnymi. Podobnie jak w przypadku systemów rynnowych z PVC, rynny stalowe są odporne na czynniki atmosferyczne i odbarwienia. Kolorystyka jest podobna – to kolor ceglasty, ciemnobrązowy, odcień czekoladowego brązu, miedziany, biały, czarny, ciemnoczerwony, grafitowy, a dodatkowo ciemnozielony. Alternatywą dla Galeco STAL jest Galeco STAL 2, system oparty na kwadratowym profilu rynny oraz rury spustowej. To świetny, nowoczesny i estetyczny system dla domu z okapem. Dzięki podsufitowej maskownicy, która jest zatrzaskiwana na doczołowe haki, przednia część rynny jest zasłonięta, co daje nam efekt gładkiego wykończenia okapu. Kolorystyka systemu Galeco STAL 2 jest znacznie mniejsza, bo ogranicza się tylko do trzech barw (czekoladowy brąz, czerń, grafit), jednak jest to jedyny „minus” tego produktu. Minus nie bez powodu znalazł się w cudzysłowie, ponieważ w przypadku domów z okapem, system rynnowy jest z większości perspektyw niewidoczny.