subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Jakie udogodnienia niesie ze sobą nowoczesna bankowość elektroniczna?

Kontakt z bankiem przy pomocy smartfona, komputera czy tabletu staje się normą w dzisiejszych czasach. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu założenie rachunku bankowego wiązało się z koniecznością stania w kolejkach. Dziś podpowiemy jakie udogodnienia niesie ze sobą nowoczesna bankowość elektroniczna i dlaczego warto korzystać z niej na co dzień.

Nie ulega wątpliwości, że bankowość elektroniczna zmieniła oblicze korzystania z usług finansowych. Siedząc wygodnie przed ekranem własnego komputera możesz otworzyć konto oszczędnościowe, lokatę, zrealizować przelew, a nawet zaciągnąć kredyt. Jednak dla przedstawicieli starszego pokolenia, przyzwyczajonych do tradycyjnego sposobu zawierania umów z bankiem, takie udogodnienia mogą wydawać się nie do końca zrozumiałe i niebezpieczne.

Jak pokazują badania, których wyniki zostały przedstawione w raporcie „Zwyczaje płatnicze Polaków”, bankowości elektronicznej używa jedynie 10% osób powyżej 65 roku życia. Ponad połowa pełnoletnich Polaków posiada konto z dostępem do bankowości elektronicznej, a z „elektronicznych transakcji” najchętniej korzystają osoby w wieku 25-34 lata (79%) oraz 35-44 lata (73%).

Plusy korzystania z bankowości elektronicznej

Taki sposób realizacji operacji bankowych pozwala zaoszczędzić nie tylko ogromną ilość czasu, ale również pieniędzy. Korzystając z systemu bankowości internetowej będziesz mógł sprawnie i szybko odszukać potrzebne informacje w historii rachunku, zrealizujesz przelew, który będzie na rachunku odbiorcy już w ciągu kilkudziesięciu sekund, doładujesz telefon i przeczytasz wiadomości, które przesłał do Ciebie bank. Biorąc po uwagę fakt, że wszystkie czynności możesz wykonać siedząc wygodnie we własnym fotelu, korzystanie z bankowości elektronicznej jest bardzo wygodne.

Darmowe przelewy, korzystne oprocentowanie

Wiele banków oferuje swoim klientom korzystającym z bankowości elektronicznej darmowe przelewy elektronicznie, bezpłatne prowadzenie rachunku czy bezpłatne wypłaty z bankomatów w całym kraju. Często zdarza się również, że klienci zaciągający kredyt przez internet mogą liczyć na korzystniejsze oprocentowanie lub niższą prowizję. Redukując koszty bezpośredniej obsługi klienta i proponując w zamian usługę elektroniczną, banki mogą pozwolić sobie na świadczenie usług na bardzo atrakcyjnych warunkach finansowych.

Nieustanny dostęp do konta

Ogromnym walorem bankowości internetowej jest możliwość dostępu do konta w każdej chwili, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę oraz uniezależnienie swoich działań od godzin pracy oddziałów banku. Wiele banków oferuje swoim klientom również aplikacje mobilne. Aplikacje można zainstalować na tablecie lub smarftonie i korzystać z usług banku podczas spaceru, zakupów lub egzotycznych wakacji na drugim końcu świata.

„Osobisty bank” zawsze z Tobą

Dzięki bankowości elektronicznej będziesz mógł korzystać z usług swojego banku bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujesz. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują, a także dla tych, które pragną zachować kontrolę nad swoimi finansami w domu, w pracy i podczas wakacji.