subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Konto oszczędnościowe dla poszukiwaczy okazji – dowiedz się, jakie dodatkowe korzyści można uzyskać decydując się na ten produkt

Konto oszczędnościowe umożliwia długofalowe, regularne gromadzenie kapitału. Dzięki nieograniczonym możliwościom wypłaty dowolnych kwot zachowasz finansowe bezpieczeństwo, i nie stracisz zgromadzonych odsetek. Podpowiemy, jakie dodatkowe korzyści można uzyskać decydując się na otwarcie konta oszczędnościowego.

oszczędzanie pieniędzyKonto oszczędnościowe jest produktem finansowym stworzonym do długofalowego oszczędzania i gromadzenia kapitału na realizację planów i marzeń. Swobodny dostęp do rachunku oszczędnościowego umożliwia zasilanie go nawet niewielkimi kwotami oraz pozwala na wypłatę środków bez utraty odsetek. Dzięki temu możesz gromadzić oszczędności nawet przez długie lata, a w przypadku nieplanowanych wydatków w każdej chwili skorzystasz ze zgromadzonych funduszy.

Konto oszczędnościowe – jak wybrać?

Analizując szczegóły dostępnych na rynku rachunków oszczędnościowych w pierwszej chwili zwracamy uwagę na wysokość oprocentowania. Trudno się dziwić. To właśnie ten parametr decyduje zazwyczaj o wyborze tego, a nie innego konta oszczędnościowego. Pamiętaj jednak, że oprocentowanie to nie wszystko, zwłaszcza, że z pozoru atrakcyjne oferty, po poddaniu ich wnikliwiej analizie, okazują się nie być tak korzystne. Wyjątkowo wysokie oprocentowanie może dotyczyć jedynie pierwszych 3 pierwszych miesięcy prowadzenia rachunku albo obowiązuje jedynie dla niskich kwot. Pomocny w dokonaniu wyboru może być kalkulator konta oszczędnościowego, który pozwoli na szybkie obliczenie możliwego zysku miesięcznego.

Wysokość opłat za prowadzenie rachunku

Nie mniej ważna od wysokości oprocentowania jest wysokość opłat za prowadzenie rachunku oszczędnościowego. Niektóre banki pobierają od swoich klientów nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie za prowadzenie takiego konta. Tak wysokie opłaty przeczą zasadzie oszczędzania.

Kapitalizacja odsetek

Wybierając konto oszczędnościowe, zwróć uwagę także na częstotliwość kapitalizacji odsetek. Choć standardem na rynku kont oszczędnościowych jest miesięczna kapitalizacja odsetek, zdarza się, że kapitalizacja odsetek jest wykonywana rzadziej. Pamiętaj, częstsza kapitalizacja to wyższa kwota kapitału i, co za tym idzie, wyższe zyski.

Konieczność posiadania rachunku osobistego

W przypadku niektórych banków warunkiem założenia konta oszczędnościowego jest posiadanie rachunku osobistego. Czasem podjęcie takiej decyzji może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza wtedy, gdy prowadzenie rachunku osobistego niesie ze sobą sporo korzyści. Dobrym przykładem jest Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank. Oprocentowanie tego rachunku wynosi do 2%. Można otworzyć je bezpłatnie np. z Kontem Jedynym – nowoczesnym kontem bankowym dedykowanym kierowcom.

Konto Jedyne – dodatkowe korzyści

Choć konto osobiste z zasady nie służy oszczędzaniu, na tym można zarobić. I to całkiem sporo.

Toyota Bank oddaje bowiem swoim klientom część wydatków za paliwo.

Aby skorzystać z promocji, należy otworzyć Konto Jedyne, wypełnić krótki formularz rejestracji na stronie internetowej banku, utrzymać odpowiednie saldo na koncie i saldo oszczędności oraz płacić za benzynę i inne wydatki kartą Toyota Banku.

Najwyższy stopień zwrotu, bo aż 10% (jednak nie więcej niż 50 zł miesięcznie) otrzymają kierowcy, którzy ulokowali w banku najwięcej pieniędzy. Średnie saldo rachunku powinno wynieść minimum 3000 zł, saldo depozytów – 50 000 zł, a płatności kartą – minimum 1000 zł miesięcznie.

Dzięki różnorodnej ofercie atrakcyjnie oprocentowanych lokat krótko i długoterminowych Klient zarabia i na lokatach i na moneybacku.