subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Polisa na życie: zbyteczny wydatek czy realna ochrona rodziny?

Jesteś zawodowym kierowcą i na co dzień masz do czynienia z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze? A może pracujesz na budowie, na dużych wysokościach i w szkodliwych warunkach? Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, powinieneś pomyśleć o ubezpieczeniu na życie. Jeśli nie z myślą o sobie, to chociażby dla swojej rodziny.

Kiedy warto wykupić polisę na życie?

Odpowiedź brzmi: zawsze. Nikt z nas nie może w stu procentach przewidzieć swojej przyszłości. Może snuć plany i marzenia, czynić pewne kroki, jednak nie może ustrzec się przed tym, co przyniesie los. Nie jest też w stanie wyeliminować z dróg niebezpiecznych kierowców, ani też wykluczyć ryzyka zachorowania na przykład na nowotwór. Może natomiast gromadzić środki, które będą świetnym wsparciem w gorszych chwilach jego życia, gdy choroba lub wypadek odbiorą mu możliwość zarabiania pieniędzy, spłaty kredytu i utrzymania dzieci.

Wykonujesz zawód podwyższonego ryzyka? Pomyśl o ubezpieczeniu na życie

Polisę na życie warto kupić szczególnie wtedy, gdy reprezentujemy zawód wysokiego ryzyka. Mowa m.in. o zawodowych kierowcach, przewożących towary w wielkich samochodach dostawczych czy kierujący cysternami. Równie niebezpieczna potrafi być praca na budowie, praca na wysokościach, zawód górnika czy strażaka.

Polisa na życie – realna ochrona rodziny

Obserwując głośne sprawy w mediach dotyczące funkcjonowania MOPS-u czy NFZ-u, wiemy, że na pomoc państwową raczej nie ma co liczyć. Dlatego warto odpowiedzialnie podejść do przyszłości swojej i swoich najbliższych, dbając o nią samodzielnie.
Każdy z nas może ulec wypadkowi. W pracy na budowie, siedząc za kierownicą taksówki czy samochodu dostawczego, a nawet wychodząc z bezpiecznej na pozór pracy biurowej. Nie znamy dnia ani godziny. Lęki związane z bezpieczeństwem własnym oraz naszych najbliższych stale nam towarzyszą. Zamiast przejmować się czymś, czego nie możemy przewidzieć, lepiej zadziałać w takim zakresie, w jakim mamy wpływ. Możemy przede wszystkim wykupić polisę, która będzie swego rodzaju skarbonką na czarniejsze momenty naszego życia. W razie zdarzenia czy choroby, zadzwonimy do ubezpieczyciela, a on wypłaci nam pieniądze potrzebne na leczenie.