subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Prezenty świąteczne kupuj bez przykrych niespodzianek

Zabawkowy wóz strażacki dla młodszego syna, lalki dla córek. Biżuteria dla żony, zegarek dla męża, sukienka dla siostry, a rodzicom elektroniczną ramkę na zdjęcia… i tak dalej, i tak dalej. Pomysły na prezenty można mnożyć długo. Tym samym można spędzić wiele dni na wycieczki od sklepu do sklepu, w poszukiwaniu prezentu idealnego. Można, ale nie trzeba! Wygodniej, często taniej i po prostu szybciej jest kupić gwiazdkowe prezenty online.

Miliardy na prezenty

Jak wskazują badania dużych firm doradczych, w ubiegłym roku wyłącznie na świąteczne prezenty  Polacy wydali około 20 miliardów złotych. Tegoroczne szacunki wskazują, że w tym roku kwota ta może jeszcze wzrosnąć – zwłaszcza że coraz więcej osób decyduje się na zakup prezentów przez Internet. I o ile jest to tak samo bezpieczny sposób zakupów, jak tradycyjny, to warto pamiętać, że takie olbrzymie pieniądze są nie lada gratką dla złodziei. Warto więc wiedzieć, jak robić bezpieczne zakupy online.

  • Kupuj od zaufanych sprzedawców – sprawdzaj opinie w sieci, zapytaj bliskich o ich ulubione sklepy. To najlepsze rekomendacje, a także cenna wskazówka co kupić na prezent;
  • chroń komputer i smartphone przed złośliwym oprogramowaniem – zainstaluj dobry program antywirusowy i zeskanuj urządzenia przed świątecznymi zakupami. Zyskasz pewność, że nie dojdzie do kradzieży danych;
  • sprawdzaj. Adres sklepu w pasku przeglądarki powinien zaczynać się od https, który zwykle jest w zielonym kolorze. Tuż przed nazwą sklepu powinna znajdować się także zielona kłódka. Po kliknięciu tej ikony zobaczysz m.in. czy certyfikaty bezpieczeństwa są aktualne i do kiedy będą obowiązywać. Przeczytaj także dwa razy, czy we wpisanym adresie przeglądarki nie ma żadnej literówki. Jeśli taką znajdziesz, a strona jest łudząco podobna do oryginału, to może znaczyć, że jest to phishing, czyli oszuści podszywający się pod sklep.

Jak płacić online za prezenty świąteczne?

Sposób płatności za zakupy w sieci zależy przede wszystkim od tego, jaki wybór oferuje sprzedawca. Najczęściej jest to pełen wachlarz możliwości – od przelewu na poczcie, po płatność przy odbiorze, przez płatność online, np. kartą kredytową. Nie jest tajemnicą, że jednak to ten ostatni sposób daje kupującemu najwięcej korzyści.

Przede wszystkim dlatego, że transakcje kartą kredytową wzbogacone są o usługę chargeback. Dzięki temu można odzyskać pieniądze za odesłane zakupy lub wadliwy towar, które wcześniej zostały wpłacone na konto sprzedawcy. Co więcej – w takim przypadku wszystkim zajmuje się bank.

Co więcej, płacąc kartą kredytową można skorzystać z atrakcyjnych rabatów i promocji niedostępnych dla posiadaczy innych rachunków. To także możliwość uzyskania atrakcyjniejszych rat na zakup sprzętu elektronicznego.

Sprawdź dostępne karty kredytowe w Santander Consumer Banku na stronie https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/