subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Rozmiar drukarki. Od czego zależy?

Drukarki to urządzenia, bez których trudno się obejść w każdym biurze, firmie czy instytucji. To dzięki nim mogą codziennie powstawać setki stron dokumentów. Mimo że główną funkcją wszystkich modeli jest właśnie drukowanie, to łatwo zauważyć różnice między nimi. Na pierwszy rzut oka widać, że urządzenia mają rozmaite rozmiary. Co ma wpływ na to, jak duża jest drukarka?

Jaką wielkość może mieć drukarka?

Żeby przekonać się, jak wygląda drukarka, wystarczy wybrać się do elektromarketu lub zajrzeć na stronę internetową sklepu zajmującego się ich sprzedażą. Wybór modeli jest ogromny. Szybko można zauważyć, że niektóre z nich są bardzo małe i ergonomiczne, a inne to duże sprzęty.

Rozmiar drukarki często zależy od tego, jakie ma ona funkcje. Na domowym biurku zwykle znajdują się urządzenia, które służą jedynie do drukowania. Natomiast w biurach i urzędach można spotkać sprzęty wielofunkcyjne. Łączą one w sobie cechy drukarki, skanera, ksero. Mogą być połączone ze wszystkimi komputerami w firmie, tak aby ułatwiały pracę personelowi. Mogą drukować dwustronnie i na różnego rodzaju papierze. Jakość wydruku, w zależności od sprzętu i tonera, może być naprawdę wysoka.

Oprócz tego na ich wielkość wpływa także to, z jakim rodzajem papieru współpracują. Mniejsze modele mogą drukować jedynie na kartkach w formacie A4. Natomiast większe i bardziej zaawansowane sprzęty służą do sporządzania wydruków w rozmiarze A3.

Duże urządzenia wielofunkcyjne to doskonały wybór dla firm i innych instytucji, gdzie drukuje się dokumentację, umowy, zdjęcia czy też projekty. Ich większy rozmiar idzie w parze z tym, że mają one zdecydowanie więcej funkcji niż mniejsze sprzęty używane w domu” – mówi ekspert ze sklepu Offishop.

Jak wybrać drukarkę odpowiedniej wielkości?

W domu sprawdzi się niewielka, poręczna drukarka, która nie będzie zawadzała na biurku. Modele takie są idealne dla uczniów, studentów oraz wszystkich osób korzystających z tego typu urządzeń na własny użytek. Sprzęt do drukowania, który będzie dobrze służył domownikom, może być chociażby drukarką atramentową na tusz.

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów dotyczących jego wielkości. Po pierwsze należy zastanowić się, czy ma ono stać na podłodze, czy też znajdować się na biurku. Na blacie sprawdzą się mniejsze sprzęty, które nie będą przeszkadzać podczas pracy. Natomiast na ziemi musi znajdować się dostatecznie dużo miejsca, aby personel miał swobodny dostęp do tego sprzętu. Dlatego też na decyzję o wyborze sprzętu do drukowania musi mieć wpływ wielkość metrażu dostępnego w miejscu pracy.