subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Rozwód – jak znaleźć dobrego prawnika?

Rozwód to bardzo trudne przeżycie, które bardzo często jest bolesny i trwa długo. Jeżeli nasz małżonek wniósł o rozwód i nie chce orzekania o winie to sprawa nie jest, aż tak bardzo skomplikowana.

Dużo trudniej wyglądają sprawy, w których są dzieci, duży majątek czy firma do podziału.Takie sprawy wymagają dobrego prawnika i tylko doświadczona kancelaria adwokacka może dość szybko poprowadzić taką sprawę z pozytywnym zakończeniem dla klienta.

Dobry adwokat – jak go rozpoznać?

Jeżeli na co dzień nie korzystamy z pomocy prawnej i nie jesteśmy związani z prawem to wybór dobrego prawnika wcale nie będzie łatwy. Dobry adwokat będzie cieszył się dobra opinią. Zadowoleni klienci bardzo często są najlepsza rekomendacją dla danej kancelarii. Warto popytać wśród znajomych czy nie znają dobrego prawnika.

Jeśli nie znajdziemy dobrej kancelarii poprzez znajomych to źródłem takiej wiedzy jest internet. Oczywiście nie wszystkie opinie muszą być prawdziwe i pomocne, należy pamiętać, że osoby, które je pisały tworzą subiektywne opisy danej sytuacji, w której się znalazły. Jeżeli jednak adwokat ma dużo pozytywnych opinii, a wśród nich pojawiają się jedna lub dwie negatywne to nie musi to oznaczać, że nie jest to dobry prawnik. Natomiast, gdy większość opinii jest negatywna to lepiej poszukać innego radcy prawnego. Obecnie istnieją strony w sieci, na których są dodawane opinie na temat poszczególnych kancelarii i prawników.

Kancelaria adwokacka i koszty.

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na pomoc pełnomocnika w sądzie podczas naszej sprawy rozwodowej to musimy się liczyć z kosztami. Dobra kancelaria prawna z pewnością nie należy do najtańszych, jednak często chodzi o ustalenie opieki nad dziećmi lub pokaźny majątek do podziału. Dlatego warto wybrać profesjonalistę, który poprowadził wiele spraw rozwodowych.

W przypadku rozwodu, w którym nie ma orzekania o winie koszt napisania pozwu oraz reprezentacja w sądzie to koszt od dwóch do trzech tysięcy złotych. Oczywiście zależy to od regionu i wielkości miasta. W przypadku spraw bardziej skomplikowanych i zawiłych koszty te są coraz większe. Dlatego zanim wydamy kilka tysięcy złotych warto poświęcić czas i znaleźć dobrego prawnika, który odpowiednio poprowadzi naszą sprawę w sądzie.