subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Ubezpieczenie OC przewoźnika

Przy prowadzeniu biznesu, czekają na nas pułapki z każdej strony – multum formalności nakładanych przez ZUS, Urząd Skarbowy, ale również zabezpieczenie przed błędami, pomyłkami czy wypadkami, które nie zawsze mogą powstać z naszej winy. Te, najbardziej odbijają się na przewoźnikach, nawet jeżeli dopełnili oni w pełni swoje obowiązki, dlatego aby uniknąć kar finansowych, warto odpowiednio się zabezpieczyć, wybierając najlepsze na rynku OC dla przewoźnika.

Wybór ubezpieczenia OC przewoźnika nie jest wcale prostą sprawą. Firmy ubezpieczeniowe również mają swoje wyłączenia, które są zapisane „drobnym” drukiem lub po prostu niezrozumiałym dla nas językiem. Choć powstały regulacje w tej sprawie – OC przewoźnika musi być zabezpieczone na minimalne kwoty, które z góry zostały założone, to mogą być przeszacowane, a osoba szukająca polisy, kiepsko rozeznana na rynku i w rezultacie wybierze pierwszą lepszą, dostępną od ręki ofertę, dużo przepłacając i otrzymując zdecydowanie gorsze warunki niż się spodziewał.

Ubezpieczenie OC przewoźnika – gdzie szukać dobrych rozwiązań?

Jeżeli tak ciężko jest znaleźć na własną rękę dobrego i uczciwego OC, jak zatem podejść do sprawy? Rozwiązań jest tak naprawdę wiele – a wszystko uzależnione od naszych chęci do szukania i rozmowy ze specjalistami. Z jednej strony, można sięgnąć po najłatwiejsze rozwiązanie, jakim są różnego typu kalkulatory OC – określa się dane samochodu, liczbę szkód do jakich doszło w ostatnim czasie, a także dane samego kierowcy. W rezultacie wyskakują oferty wiodących firm oferujących OC dla przewoźnika, dostępnych na rynku. I tutaj zaczyna się rozmyślanie – wybrać tanio? Czy drogo i u znanego partnera? Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna, bo to wszystko zależy od wyłączeń i oczekiwań, jakie stawiamy przed polisą. Z pomocą mogą przyjść znajomi, którzy na pewno podzielą się swoimi opiniami i doświadczeniami z firmami ubezpieczeniowymi, ale także można poprosić o poradę specjalistów – brokerów, którzy sprzedają polisy wszystkich wiodących firm. Dlaczego broker, a nie konkretny sprzedawca z firmy ubezpieczeniowej? Ten drugi zawsze będzie wskazywać, że ich oferta jest tą najkorzystniejszą, a broker wybierze taką, która dla Ciebie będzie dobra – zarobi w każdej sytuacji, dlatego tutaj argument o finansowaniu przez firmy ubezpieczeniowe się nie sprawdzi. Jedno jest pewne – należy dokładnie przestudiować umowę pod kątem zabezpieczenia nas, a nie ubezpieczycieli.