subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Ubezpieczenie samochodu – jak wybrać najlepsze?

Ubezpieczenie samochodu może sporo kosztować. Jak wybrać najlepszą ofertę polisy dla siebie?

Każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do corocznego płacenia składki na ubezpieczenie OC – odpowiedzialności cywilnej. Gdy tego nie zrobimy, możemy narazić się na spore kary.

Oprócz obowiązkowej polisy OC możemy zdecydować się także na wykupienie dodatkowych polis ubezpieczeniowych – nieobowiązkowych.

Zaliczają się do nich głównie polisy:

  • AC – autocasco
  • NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków
  • Assistance – pomoc w drodze

Można również zdecydować się na różne opcje dodatkowe, na przykład ubezpieczenia samochodów Avivy może być uzupełnione o ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie typu Car Spa, które pozwala na bezpłatne odnowienie auta, ubezpieczenie dające ochronę prawną.

Jak szukać dobrych ubezpieczeń samochodowych?

Aktualnie na rynku dostępnych jest wielu ubezpieczycieli oferujących polisy samochodowe. Do dyspozycji są zatem nie tylko ubezpieczenia samochodów Avivy, ale także kilkunastu innych towarzystw ubezpieczeniowych. Jak wybrać to najlepsze?

Przede wszystkim dużo zależy od polisy. W przypadku OC możemy kierować się ceną, czyli wybrać ubezpieczenie, które będzie dla nas najbardziej korzystne cenowo.

Z kolei wtedy, gdy chodzi o polisy nieobowiązkowe, na przykład AC czy pakiet Assistance, warto już zagłębić się w szczegóły, aby znaleźć dla siebie najkorzystniejszą ofertę.

Zwróćmy przede wszystkim uwagę na zakres ubezpieczenia, na warunki, które musimy spełnić, aby otrzymać wypłatę świadczenia, na wyłączenia, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam pieniędzy.

Warto udać się do agenta ubezpieczeniowego

Ubezpieczenie samochodowe możemy wykupić bezpośrednio w towarzystwie, ale możemy skorzystać także z pomocy agentów ubezpieczeniowych.

Przykładowo, na podstawie podanych przez nas danych agent może wskazać, że to właśnie ubezpieczenia samochodowe Avivy są w naszym przypadku najkorzystniejszym wyborem – zapłacimy za nie najmniej i dadzą nam optymalny zakres ochrony.