subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Wybierz odpowiednią kasę fiskalną dla swojego biura rachunkowego

Branża księgowości, podobnie jak wiele innych, została objęta obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży swoich usług przy użyciu kas fiskalnych, bez względu na wysokość rocznego obrotu. Jest to moment, w którym należy dobrać odpowiednie urządzenie do sprawowanego zawodu. Jednak co konkretnie powinno mieć wpływ na decyzję księgowego? Oto kilka przydatnych sugestii.[adsense-zaq1]

Wybierz nieduże, a zarazem funkcjonalne urządzenie fiskalne

Zawód księgowego pozwala określić zapotrzebowania, które wskażą istotne dla działalności cechy urządzeń fiskalnych. Bardziej niż – przykładowo – pojemna baza towarowa, będzie się liczyć chociażby wielkość kasy fiskalnej. Modele posiadające niewielkie gabaryty, lekką konstrukcję i ergonomiczną obudowę okażą się znacznie odpowiedniejszym partnerem podczas pracy biurowej czy w sytuacji, gdy konieczne stanie się zabranie urządzenia w podróż. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że mała kasa nie musi wiązać się z niską funkcjonalnością. K10 marki Elzab, mimo, że jej wymiary wynoszą zaledwie 95 x 190 x 70 mm, a masa – zaledwie 650 g – została wyposażona chociażby w opcję zapisu elektronicznej kopii paragonów oraz w nowoczesny, kolorowy ekran dotykowy. Wyświetlacz nie tylko działa na zasadzie dobrze nam znanych smartfonów, ale również odznacza się odpornością na zarysowania i wilgoć. Tak więc zyskujemy nowoczesną i zarazem poręczną, zajmującą niewiele miejsca, kasę fiskalną.

Sprawdź ten i inne modele kas fiskalnych dla biur rachunkowych w sklepie internetowym www.pckf.pl.

Właściwa kasa fiskalna? Przede wszystkim szybka i prosta w obsłudze!

Z uwagi na rosnącą konkurencję, biura rachunkowe podejmują obecnie znacznie więcej działań, niż tylko prowadzenie ewidencji dla celów podatkowych. Nic więc dziwnego, że przy wyborze kasy fiskalnej będą się liczyć zwłaszcza jej wydajność, szybkość pracy oraz łatwość korzystania z jej opcji. Dlatego satysfakcję przyniesie kasa fiskalna wyposażona w odporny na intensywne użytkowanie mechanizm drukujący – jak choćby Innova Presto, mieszcząca rolkę o długości 30 m i wystawiająca paragony z prędkością 23 linii/s. Jeśli napotkamy rozwiązania typu „clamshell”, „easy load” lub „drop-in”, mamy pewność, że wymiana papieru nie sprawi nam żadnego kłopotu i zajmie tylko chwilę.

Równie atrakcyjną cechą okaże się ergonomiczna, intuicyjna w obsłudze klawiatura. Na dzień dzisiejszy większość modeli zawiera przyciski funkcyjne, które księgowy może zaprogramować wedle własnego uznania. Utworzone skróty klawiszowe znakomicie sprawdzają się, jeśli chcemy mieć ułatwiony dostęp do często wybieranych parametrów transakcji lub istotnych funkcji kasy, jak choćby wykonanie obowiązkowego raportu dobowego. Spersonalizowanie działania kasy fiskalnej pomoże nam maksymalnie usprawnić prowadzenie działalności.