subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Zastanawiasz się nad zakupem kart paliwowych dla firmy? Poznaj 5 najważniejszych korzyści takiego rozwiązania

Karty paliwowe to popularne narzędzie służące do bezgotówkowego rozliczania zakupu paliwa, produktów i usług na stacjach benzynowych. Podpowiadamy, jakie są najważniejsze korzyści wynikające z ich użytkowania.

Korzystanie z kart paliwowych eliminuje konieczność posiadania gotówki na stacji benzynowej. Mając w portfelu kartę paliwową nie musisz zastanawiać się, czy stan Twojego konta pozwala na tankowanie „do pełna”.  W przypadku kierowców, którzy każdego dnia pokonują znaczne dystanse, korzystanie z karty jest nie tylko wygodne, ale również zdecydowanie bezpieczniejsze niż posiadanie dużej ilości gotówki.

Zbiorcza faktura

Korzystając z kart paliwowych otrzymasz 1 zbiorczą fakturę, uwzględniającą miesięczne wydatki Twoich pracowników. W przypadku floty liczącej 100 aut i przy założeniu, że kierowca każdego z nich będzie tankował czterokrotnie w miesiącu, bez korzystania z karty paliwowej firma otrzymałaby aż 400 faktur.

Trzeba przyznać, że karty paliwowe to rozwiązanie wygodne i praktyczne. Również dla księgowych, którzy zamiast stosu faktur otrzymują jeden dokument.

Dla mniejszych firm istotną korzyścią mogą być również odroczone terminy płatności (z reguły 15 bądź 30 dni).

Oszczędności

Dzięki możliwości monitorowania zakupów paliwa będziesz w stanie wygenerować w firmie odczuwalne oszczędności. Często zdarza się, że klienci korzystający z kart otrzymują rabaty zarówno na paliwo, jak i inne usługi.

Znaczącym udogodnieniem może być również odroczony termin płatności za paliwo, jaki proponują klientom niektórzy dostawcy kart.

Profesjonalne zabezpieczenia

Dzięki profesjonalnym zabezpieczeniom, w które wyposażone są karty paliwowe, skutecznie zapobiegniesz wszelkim nadużyciom i ewentualnym oszustwom. Dzięki stałemu dostępowi online do wykonanych transakcji będziesz wiedział kto, gdzie i za ile tankuje. Jeśli jakakolwiek transakcja wzbudzi Twoje wątpliwości, będziesz mógł zareagować odpowiednio szybko. Co ważne, Twoje zarzuty nie będą opierać się na domysłach i przypuszczeniach, ale na realnych, rzeczowych danych.

Jest to szczególnie istotne zwłaszcza z uwagi na fakt, że to właśnie nadużycia paliwowe są jednym z najczęstszych powodów zawyżonych wydatków związanych z utrzymaniem firmowej floty.

Nie tylko benzyna

Dzięki karcie paliwowej zapłacisz nie tylko za benzynę. W ten sposób sfinansujesz również akcesoria samochodowe, płyny eksploatacyjne, a nawet myjnię. Kartą zapłacisz także za przejazd autostradami, mostami i tunelami oraz za korzystanie z morskich przepraw promowych. W większości przypadków płatności te można realizować nie tylko na terenie Polski, ale również w większości krajów Europy.

Takie rozwiązanie pozwoli więc zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas.

Korzystne warunki dla małych i średnich firm

Karty paliwowe są przeznaczone nie tylko dla dużych, prężnie działających przedsiębiorstw. Coraz częściej sięgają po nie także małe i średnie firmy, kupujące jedynie kilkaset litrów paliwa miesięcznie. Obecnie karty paliwowe może otrzymać nawet firma, użytkująca jedynie 2 lub 3 służbowe samochody.

Dostawcy kart dbają o to, aby każdego klienta traktować w sposób indywidualny. Zarówno na etapie przygotowywania oferty, jak i codziennej obsługi.