subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Kto może chcieć skorzystać z kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy staje się coraz popularniejszą formą pożyczania pieniędzy. Dzieje się tak ze względu na rosnące zaufanie do banków oraz łatwość w jego uzyskaniu. Ponadto obejmuje on nie tylko samochody, ale również wszelkiego rodzaju ruchomości m.in. maszyny budowlane, motocykle, ciągniki, co sprawia, że coraz częściej myślimy o jego podjęciu. Pamiętajmy, że wybierając kredyt dla siebie, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się aktualnym ofertom. Dzięki temu możliwe stanie się uzyskanie najkorzystniejszej oferty oraz unikniemy nieporozumień, które często spowodowane sa przez niewiedzę.

Kredyt samochodowy – dla kogo?

shutterstock_127456451Po taki rodzaj  pożyczki może sięgać niemal każdy. Wysoka akceptacja wniosków kredytowych, spowodowana jest niską kwotą zobowiązania oraz krótkim okresem kredytowania. Na koszt takiego kredytu wpływa wartość kupowanego pojazdu, jego wiek, okres na który chcemy zaciągnąć pożyczkę oraz wysokość wkładu własnego. Oznacza to że im młodszy samochód, dłuższy okres kredytowania oraz wyższy wkład własny, tym mniej płacimy.

Dlaczego tak łatwo otrzymać kredyt na samochód? Dzieje się tak ze względu na obowiązek przedstawienia zabezpieczenia. Kredytobiorca zobowiązany jest przekazać praw do aktualnego ubezpieczenia AC, lub możliwość przewłaszczenia pojazdu. Dzięki temu bank ma możliwość udzielenia nam kredytu, a w razie naszej niewypłacalności, staje się właścicielem samochodu.

Aktualne oferty

Na każdym kroku spotykamy się z nowymi ofertami kredytów. Który z nich zasługuje na największą uwagę? Zdecydowanie będzie to BGŻ BNP Paribas, pozwalający nam na uzyskanie aż 500 000 zł, oprocentowane już od 4,99%. Jego okres kredytowania wynosi 8 lat, co jest bardzo zachęcające w porównaniu do pozostałych ofert.

Warto również zwrócić uwagę na Alior Bank, który oferuje nam możliwość zaciągnięcia pożyczki z oprocentowaniem 5% w skali roku. Korzystając z tego banku, możemy otrzymać do 150 tysięcy na okres 5 lat.

Chcąc wziąć najlepszy kredyt samochodowy na 10 lat, możemy poszukać ofert w Banku Zachodnim WBK oraz BOŚ Banku, które zajmują wysokie miejsce w rankingach.